manoules.gr

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ενα φορουμ αφιερωμενο στις μανουλες ... και οχι μονο


+3
χαμομηλακι
tatianoula
stefania
7 απαντήσεις

    πεθερομαμαδες

    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Δευ Ιουλ 16, 2012 2:20 am

    αυτο ειναι τοπιο σημαντικο!! να ειναι ιδιο το καθησματακι με το χρωμα του αμαξιου.αλλιως θα σας εβαζε να παρετε καινουριο.και εμενα η μανα μου.μη αυτο τι θα πει ο κοσμος οχι εκινο τι θα πει ο κοσμος.ο κοσμος και κοσμος.λες καιο κοσμος μας ταιζει μας ποτιζει,ο κοσμος μας δεινει να φαμε.ας κοιταξει ο κοσμος τα δικα του παιδια και τα λεμε
    χαμομηλακι
    χαμομηλακι


    Αριθμός μηνυμάτων : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 44

    πεθερομαμαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από χαμομηλακι Δευ Ιουλ 16, 2012 3:22 am

    Ωρες ωρες νομιζω οτι δεν ζει για τπτ αλλο.Εδω ο ιδιος ο γιος της της ειπε τις προαλλες "Αχ,βρε μαμα,ποσο καλυτερη θα ηταν η ζωη σου αν δεν σκεφτοσουν τι θα πουν οι αλλοι.."...Τωρα με τα βαφτισια,επαθε σοκ που τα οργανωσα ολα και δεν της ειπα τπτ,απλα ειδε ξαφνικα το προσκλητηριο.Το σχολιο? "ΑΑΑ,ειναι πολυ ωραιο.Ευτυχως.Γιατι αυτα του γαμου σας ακομα δεν μπορω να τα καταπιω.Να μην μιλησω για τις μπομπονιερες..."....Ε,πατας ενα σιχτιρι εκεινη την ωρα ή δεν το πατας?
    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 44
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από stefania Δευ Ιουλ 16, 2012 3:28 am

    αγνοεις και κανεις αυτο που θελεις
    χαμομηλακι
    χαμομηλακι


    Αριθμός μηνυμάτων : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 44

    πεθερομαμαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από χαμομηλακι Δευ Ιουλ 16, 2012 3:39 am

    σαφως αγνοεις αλλα δεν γελας οταν μετα απο 2 χρονια γαμου και ενα παιδι,ακους ΑΚΟΜΑ σχολιασμο για τα προσκλητηρια του γαμου & τις μπομπονιερες?και σκεφτεσαι οτι το ατομο δεν παει καλα...
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Δευ Ιουλ 16, 2012 3:48 am

    α! καλα χαμοληλακι να δεις εγω τι ακουωαπο την μανα μου μετα απο 4 χρονια γαμου. αμαν ποια τι τα κανετε τα λεφτα και δεν εχεται? στο γαμο τοσα λεφτα μαζεψατε. και τι μαζεψαμε? μονο 4χιλιαδες ευρο τα οποια τα 1200 πηγα στης ζελατηνες που βαλαμε,τα1100 στον φωτογραφο και διαφορα αλλα που χρωσταγαμε. και ακομα εχει κολησει στα λεφτα του γαμου η μανα μου. και μετα απο 5 χρονια αυτο θα λεει.για τα λεφτα του γαμου.λες και μαζεψαμε εκατομυρια
    χαμομηλακι
    χαμομηλακι


    Αριθμός μηνυμάτων : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 44

    πεθερομαμαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από χαμομηλακι Δευ Ιουλ 16, 2012 3:52 am

    καλα,απο τετοια αλλο τπτ...εμας η πεθερα ειναι ανοιχτοχερα και μας κατηγορει οτι ειμαστε τσιφουτηδες γιατι δεν πεταμε λεφτα σε μλκιες οπως κανει αυτη.Μας ειπε τσιγκουνηδες την προηγουμενη φορα γιατι ΔΕΝ δωσαμε για δωρο γαμου 200 ευρω στην κορη μιας φιλεναδας της.Ε,αμα τα εχει ας τα δωσει αυτη.Αυτη τα δινει για να μην την πουν φτωχια...Εμενα ας με πουνε,δεν εχω τετοια θεματα.Εξαλλου αν μου περισσευαν 200 ευρω δεν θα τα εκανα δωρο,θα πηγαινα να ψωνισω για μας!
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Δευ Ιουλ 16, 2012 3:58 am

    χα χα. και εμενα η μανα μου το ιδιο ακριβως. την λεω δεν εχουμε για να δωσουμε λεφτα.θα παρουμε ενα δωρο και αμα τους αρεσει. στο κατω κατω η κινηση μετραει.οχι το δωρο. και τωρα που εχουμε κριση γεννησε η κορη μιας ξαδερφης της και με λεει οτα θα σε φερουνε δωρο για τον μπεμπη μην το ανοιξεις κρατησε το να το παρω για να το παω στην ξαδερφη σου. και την λεω.τι λες ρε μανα πας καλα? τα δωρα για το μωρο θα τα δωσω αλλου? επικοινωνεις? δεν πανε καλα οι μεγαλοι
    χαμομηλακι
    χαμομηλακι


    Αριθμός μηνυμάτων : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 44

    πεθερομαμαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από χαμομηλακι Δευ Ιουλ 16, 2012 4:00 am

    κατοχικα συνδρομα...Και μου λεει οτι δεν ταιζω το παιδι σωστα και εχει αδυνατισει.Το δειχνει και στην παιδιατρο και της λεει "Δεν εχει αδυνατισει το παιδι?".Απαντηση (αγαπημενης) παιδιατρου "Οχι,ειναι μια χαρα το παιδι.Μην το πιεζετε.Ψηλωνει δεν χοντραινει"
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Δευ Ιουλ 16, 2012 4:06 am

    εμενα παλι οταν πρωτο ηρθε ο παιδιατρος σπιτι ηταν και η μανα μου και καθησε του ειπε πως φερομαστε στο μωρο και περιμενε να ακουσει απο τον παιδιατρο οτι δεν ειναι σωστο αυτο που κανετε.και λεει ο παιδιατρος οχι κυρια τασουλα μια χαρα ειναι.πολυ σωστα τα κανουν τα παιδια. αυατ που λετε εσεις ειναι λαθος. δεν ξαναμιλισε να πε κουβεντα γιατι το ταιζεις τοσο το μωρο,γιατι το περνεις αγκαλια.τιποτα.ο παιδιατρος την εβαλε στην θεση της
    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 44
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από stefania Σαβ Αυγ 18, 2012 2:16 am

    βαρεθηκα να με πρηζουν για το ποτε θα δουν το παιδι
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Κυρ Αυγ 19, 2012 6:40 am

    για την μανα μου εγω και ο γιαννης τα κανουμε ολα λαθος.αυτα που κανει η αδερφη μου ειναι ολα σωστα.γιυτο και εγω την εχω ρηξη στο δουλεμα την μαν μου.οτι λεει συμφωνω και την λεω και αλλα τοσα.δεν μπορω αλλο.ως ποτε να κανω υπομονη?
    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 44
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από stefania Παρ Σεπ 07, 2012 10:41 am

    να ξερετε αυριο θα γκρεμιστει φουρνος...
    θα ερθει ο πεθερος μου στο σπιτι μας να δει το παιδι!!!!
    πρωτη φορα
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Πεμ Σεπ 13, 2012 2:23 am

    εμενα ο πεθερος μου ολο και ολο 2 φορες το ειδε.και μια θα το δει στην βαφτηση και τελος

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Μάης 20, 2024 12:28 am