manoules.gr

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ενα φορουμ αφιερωμενο στις μανουλες ... και οχι μονο


+3
χαμομηλακι
tatianoula
stefania
7 απαντήσεις

    πεθερομαμαδες

    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 44
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από stefania Τετ Ιουν 06, 2012 7:08 am

    πονεμένο θέμα
    τι σχέση έχετε με τις μαμάδες και της πεθερές;
    tatianoula
    tatianoula


    Αριθμός μηνυμάτων : 48
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 39
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από tatianoula Τετ Ιουν 06, 2012 11:52 am

    εμενα η πεθερα μου ειναι λιγο στον κοσμο της γενικοτερα...Ζουσε μονη της στην Γερμανια εδω κ 50χρονια, ξαφνικα κ αφου αποφασισαμε να επισιμοποιησουμε την σχεση μας τσουπ κ ηρθε μονιμα στην Ελλαδα ''τυχη βουνο'' χαχαχα...ευτυχως μενει κατερινη εμεις Θεσ/νικη κ δεν πολυ ανακατευετε κ οταν προσπαθει δεν την αφηνω....Αλλα οσο καλη κ να ειναι ειναι ΠΕΘΕΡΑ ..........
    χαμομηλακι
    χαμομηλακι


    Αριθμός μηνυμάτων : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 44

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από χαμομηλακι Πεμ Ιουν 07, 2012 3:44 am

    Η δικια μου ειναι επισης σε ενα παραλληλο συμπαν και ο,τι θυμαται χαιρεται.Ειναι γυναικα-καριερας και υποτιμα οτιδηποτε εχει σχεση με σπιτι-μαγειρικη-νοικοκυριο και φυσικα εχει αποψη για το καθετι,αλλα οχι σταθερη.Τη μια ωρα ετσι,την αλλη αλλιως,για να μην μιλησω για δευτερολεπτο.Οπως ειναι φυσικο ανακατευεται αλλα ο αντρας μου δεν σηκωνει πολλα-πολλα και τη βαζει στη θεση της.Εγω δεν θελω να κραταει το παιδι γιατι του χαλαει το προγραμμα και δεν το ταιζει μολις της κανει ζουζουνιες!
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Πεμ Ιουν 07, 2012 9:44 pm

    εγω πεθερα δεν εχω πεθανε. αλλα αμα δεν ηταν η πεθερα μου δεν θα γνωριζα τον γιαννη. η πεθερα μου μας εκανε το κονε.με αγαπουσε παρα πολυ και παντα επερνε το μερος μου. αλλα η μανα μου κοριτσια κανει για 10 πεθερες.ειναι απα πα. αλλα απο χαλκιδικη ειναι.οι χαλκιδικιοτισες ειναι το κατι αλλο
    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 44
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από stefania Κυρ Ιουν 10, 2012 8:23 am

    σημερα αφου δεν τους εβρισα ολους τυχεροι ειναι
    ηταν που ηταν ζαλισμενο το παιδι απο τον κοσμο το αποτρελανανε αυτοι!
    tatianoula
    tatianoula


    Αριθμός μηνυμάτων : 48
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 39
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από tatianoula Κυρ Ιουν 10, 2012 1:01 pm

    σφηνοτουβλακι έγραψε:εγω πεθερα δεν εχω πεθανε. αλλα αμα δεν ηταν η πεθερα μου δεν θα γνωριζα τον γιαννη. η πεθερα μου μας εκανε το κονε.με αγαπουσε παρα πολυ και παντα επερνε το μερος μου. αλλα η μανα μου κοριτσια κανει για 10 πεθερες.ειναι απα πα. αλλα απο χαλκιδικη ειναι.οι χαλκιδικιοτισες ειναι το κατι αλλο


    χαχχαχχα γελασα αυτο που ειπες για την μαμα σου,,αλλα κ εγω συμφωνο οτι οι Χαλκιδιοτες ειναι απαπαπαπαπα......οχι ολοι αλλα οι περισσοτεροι.
    avatar
    mora-eleni


    Αριθμός μηνυμάτων : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2012
    Ηλικία : 47
    Τόπος : ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από mora-eleni Κυρ Ιουν 10, 2012 10:11 pm

    ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΠΕΘΕΡΑ!
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Τρι Ιουν 12, 2012 12:24 am

    tatianoula έγραψε:
    σφηνοτουβλακι έγραψε:εγω πεθερα δεν εχω πεθανε. αλλα αμα δεν ηταν η πεθερα μου δεν θα γνωριζα τον γιαννη. η πεθερα μου μας εκανε το κονε.με αγαπουσε παρα πολυ και παντα επερνε το μερος μου. αλλα η μανα μου κοριτσια κανει για 10 πεθερες.ειναι απα πα. αλλα απο χαλκιδικη ειναι.οι χαλκιδικιοτισες ειναι το κατι αλλο


    χαχχαχχα γελασα αυτο που ειπες για την μαμα σου,,αλλα κ εγω συμφωνο οτι οι Χαλκιδιοτες ειναι απαπαπαπαπα......οχι ολοι αλλα οι περισσοτεροι.

    μα ετσι ειναι δεν λεω ψεματα τατιανουλα. η μανα μου ειναι απα απα.μακρια και αγαπημενοι που λεμε. Very Happy
    LUCRESSIA
    LUCRESSIA


    Αριθμός μηνυμάτων : 7
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 36
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από LUCRESSIA Τετ Ιουν 13, 2012 1:08 am

    εγώ έχω μια σπανια πεθερα! την αγαπω πααρα πολυ και εκεινη με αγκαλιασε απο την πρωτη στιγμη σαν παιδι τησ και με στηριξε απιστευτα!
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Τετ Ιουν 13, 2012 1:41 am

    και εμενα η πεθερα μου ητν ΘΗΣΑΥΡΟΣ αλλα δυστυχως η κακια αρρωστια δεν την αφησε να ζησει πολυ. μονο 2 χρονια.ηταν κατι περισσοτερο απο μανα μου. ουτε η μανα μου δεν με πιστευε τοσο,ουτε η μανα μου δεν με αγκαλιαζε ετσι. ξερεις τι ειναι να σου λεει η πεθερα σου.κοπελα μου ειναι σαν να σε εβγαλα απο τα σπλαχνα μου.αισθανομε σαν να σε γεννησα.με λατρευε.και παντα οταν μαλωναμε με τον γιαννη επερνε παντοτε το μερος μου. βγεναμε εξω για καφεδες,για ψωνια.ειμασταν φιλες παρα νυφη και πεθερα. αλλα η μοιρα αλλιως τα ηθελε. δεν προλαβε να μας δει παντρεμενους,να δει το εγγονακι της. αλλα ξερω οτι ειναι φυλακας αγγελος του απο εκει επανω.τετοιες πεθερες σπανιζουν. ειναι η εξαιρεση στην κανονα. απο της 10 πεθερες οι 2 να ειναι καλες
    LUCRESSIA
    LUCRESSIA


    Αριθμός μηνυμάτων : 7
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 36
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από LUCRESSIA Τετ Ιουν 13, 2012 1:46 am

    Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΚΙΕΣ ΝΥΦΕΣ ΠΑΡΑ ΚΑΚΙΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ! ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΚΑΤΗΛΗΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΤΟΥΣ ΣΑΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ! Twisted Evil
    Ε ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΕΤΑ? Question
    ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ...ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΟΜΩΣ! tongue
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Τετ Ιουν 13, 2012 4:06 am

    εγω εχω αντοθετη αποψη.οτι οι περισσοτερες πεθερες ειναι κακιες και θελουν να κανουν κουμαντο στο γιο τους και πιο πολυ στην νυφη.την κανουν σπασιμο νευρων.εχω ζησει και την αλλη πλευρα του νομισματος πεθερα και ξερω. οταν ειχα λογοδοθει πριν γνωρισω τον αντρα μου η πεθερα μου ηταν τασο καβαδια.ετσι την ελεγα.τασο καβαδια.δεν αντεξα αλλο ολα αυτα που εκανε και ελεγε.και πανω απο ολα ανακατευονταν σε ολα.τον εδωσα ποδι τον γιοκα της και ησυχασα. γιαυτο χωριζουν και τα περισσοτερα ζευγαρια.γιατι ανακατευοντε σε ολα οι μαμαδες τους και τα κανουν μπαχαλο. οι νυφες ειναι παντα καλοπρωερετες με της πεθερες. αλλα οι μαναδες δεν θελουν να χασουν το κανακαρη τους. μετα ομως οπως ειπα πιο πανω βρηκα μια πεθερα μαλαμα ΘΗΣΑΥΡΟ σκετο. γιατι πρωτα γνωρισα την πεθερα μου και μετα τον γιαννη. η πεθερα μου μας εκανε το κονε,την γνωριμια
    avatar
    stelitsa


    Αριθμός μηνυμάτων : 8
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 46
    Τόπος : βυρωνας

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από stelitsa Κυρ Ιουν 17, 2012 12:09 pm

    ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΘΕΡΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!! ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΕ ΓΝΩΡΙΣΕ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕ ΣΑΝ ΚΟΡΗ ΤΗΣ!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΜΜΑ ΤΗΝ ΝΙΩΘΩ!!!ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΕ!!!ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΜΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΧΕΣΗ!!! ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ!!! ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΜΜΑ!!!!
    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 44
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από stefania Κυρ Ιουν 24, 2012 10:16 pm

    εγω εχω τυπικοαγαπημενες
    τους αφηνω το παιδι μια φορα τη βδομαδα ή ερχεται αυτη οταν παω στη δουλεια
    μας φερνει και κανενα φαγητακι αλλα μεχρι εκει
    δε θα πηγαινα να μεινω κοντα της αλλα ουτε και στη μαμα μου κοντα
    πιστευω καλυτερα να εχουμε αποσταση και απο τις 2 οσο μας παιρνει
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Κυρ Ιουν 24, 2012 10:39 pm

    μακρια και αγαπημενοι αυτο που κανω εγω.απλως εγω με τον πεθερο μου και την κουνιαδα μου εχουμε τα τιπικα.πηγαμε το σαββατο να δουνε το μωρο και απο μεσα μου ελεγα αντε παμε να φυγουμε και παμε να φυγουμε.πρωτη φορα που παρακαλουσα να γκρινιαξει ο μικρος
    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 44
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από stefania Τετ Ιουλ 04, 2012 4:45 am

    σημερα τα πηρα με τον πεθερο μου
    συζητουσαμε τι θα γινει οταν γυρισω στη δουλεια και λεω στην πεθερα μου οτι θα κουραστει γιατι θα πρεπει 6.30 να ειναι σπιτι μου
    και λεει ο πεθερος μου δε θα το φερνεις?
    λεω σιγα μην τον ξυπναω καταχειμωνο να τον φερνω
    μα μου λεει η διπλανη ετσι κανει
    λεω δε με νοιαζει τι κανει η διπλανη εγω το μωρο δεν το ταλαιπωρω και αν δεν μπορειτε να μου το πειτε να κανονισω με τη μαμα μου και παραλληλα να βρω και κοπελα
    ευτυχως που οταν το ειπα στον ανδρεα στο τηλεφωνο μου ειπε οτι καλα εκανα και τους απαντησα ετσι
    αντε γιατι μαζεμενα του τα εχω
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Τετ Ιουλ 04, 2012 5:08 am

    τα πεθερικα ετσι θελουν στεφανια.δεν πρεπει να τους μιλας με το νι και το σιγμα.εγω βεβαια τον πεθερο μου τον απεχθανομε το ξερεις.ουτε που θελω να τον βλεπω.οπως και ο γιαννης αχετα που ειναι πατερας του ουτε να τον ακουει δεν θελει.οχι να τον βλεπει.αλλα και η μανα μας καμια φορα αν μας βγαζει εκτος οριον πρεπει να σηκωσουμε λιγο τον τονο της φωνης μας
    avatar
    mora-eleni


    Αριθμός μηνυμάτων : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2012
    Ηλικία : 47
    Τόπος : ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από mora-eleni Τετ Ιουλ 04, 2012 5:45 am

    ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΠΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ!!! ΣΙΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΥΠΝΑΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!! ΕΛΕΟΣ!!!
    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 44
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από stefania Τετ Ιουλ 04, 2012 6:01 am

    ευτυχως η πεθερα μου ειπε οτι θα ερχεται γιατι κατα βαση αυτη θα το κοιταει που ειναι συνταξιουχος.και με τα ωραρια που εχω δυσκολα να μπορει μονο η μαμα μου
    avatar
    mora-eleni


    Αριθμός μηνυμάτων : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2012
    Ηλικία : 47
    Τόπος : ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από mora-eleni Τετ Ιουλ 04, 2012 11:04 am

    ολα καλα λοιπον!
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Τετ Ιουλ 04, 2012 12:18 pm

    εμενα παλι η μαμα μου δεν με βοηθαει καθολου.σημερα κοντεψα να λυποθυμισω και την πειρα τηλ σημερα για να ερθει και εβρισκε χιλιες δυο δικαιολογιες για να μην ερθει.μεχρι και γυναικα ειπε να παρω να με βοηθηση.αν ειναι δυνατον!! αφου θυμωσα ολη την ημερα μαζι της την ειπα δεν χριαζετε να ερθει θα τα κανω μονη μου. δεν θελω την βοηθεια κανενος.ας τρεχει στην αδερφημου μονο σφεντονα οταν την φωναζει.
    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 44
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από stefania Κυρ Ιουλ 15, 2012 11:18 am

    χθες αρπαχτηκαμε παλι με τον πεθερο μου
    εμεις το μωρο το εχουμε σε ενα ψιλοστανταρ προγραμμα φαγητου και υπνου
    χθες τον αφησαμε στα πεθερικα μου για να παμε σε ενα γαμο
    κατα τις 9 παιρνει ο ανδρεας τηλεφωνο(η ωρα που κανει μπανιο ,τρωει και κοιμαται)και ηταν ακομα βολτα στην παραλια(δηλαδη κανενα τεταρτο απο το σπιτι τους με το αυτοκινητο)
    τους λεει πηγαινετε το παιδι στο σπιτι να το κοιμησετε τωρα και παρτε μας τηλεφωνο
    και το απανταει ο μπαμπας του "να μη σε νοιαζει σημερα τον εχουμε εμεις"
    τουρκος εγινα.για να μη βριστουμε του λεω ξαναπαρε γιατι αν παρω εγω θα γινουμε κωλος(ειμαστε που ειμαστε απο προχθες)
    τους παιρνει και τους λεει αν μεχρι τις 10 δεν μας παρετε οτι το παιδι κοιμαται ερχομαστε να το παρουμε και δεν το ξαναβλεπετε
    να δεις τι καλα 9.40 κοιμοταν
    και σημερα που πηγαμε να τον παρουμε ο πεθερος εκανε την παπια ,αλλα τους ειπα οτι το παιδι πρεπει να εχει στανταρ προγραμμα και οχι αλλο σπιτι του ,αλλο στη μια γιαγια και αλλο στην αλλη γιαγια και αν δεν το καταλαβαινουν και δε συμορφωνονται δεν θα τους το ξαναπαω
    η αληθεια ειναι οτι πιο πολυ με εκνευρισε το "να μη σας νοιαζει"
    λες και ειναι ξενο το παιδι
    ουφ!τα ειπα και ξεθυμανα
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από efi Κυρ Ιουλ 15, 2012 9:54 pm

    ετσι ειναι με τα πεθερικα.σε λεει σπιτι μου ειναι οτι ωρα θελω εγω θα το κοιμησω.σν να σου λεει αμα θες αν δεν θες ελα παρτω.αλλα δε ειναι ετσι.πρεπει να σεβονται τα παντα οι γονεις η τα πεθερικα.οταν λες 9 η ωρα μπανιο και υπνο το μωρο ετσι πρεπει να γινετε.αλλα ξερεις τι λενεοι παλιοι.νεοι ειναι που ξερουν.
    χαμομηλακι
    χαμομηλακι


    Αριθμός μηνυμάτων : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 44

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από χαμομηλακι Κυρ Ιουλ 15, 2012 11:03 pm

    Εγω αμα αρχισω αν γραφω για τις τρελες που ακουω απο την πεθερα μου και τις ασυναρτησιες,θα γραφω για χρονια!Εχω αρχισει να πιστευω πολυ σοβαρα οτι κατι παιρνει.'Η οτι εχει κατι παθει,δεν ηταν ετσι.Ειχε παντα καποιος κΑλους στον εγκεφαλο,τους οποιους διατηρει,οπως για παραδειγμα "τι θα πει ο κοσμος" για διαφορα θεματα που εγω εχω τελειως χε#$%^να συγνωμη κιολας αλλα εχω την εντυπωση οτι ζει μονο γι'αυτο.Δλδ μου λεει συγχαρητηρια καθε φορα που μας βλεπει που...ντυνω τοσο ωραια το παιδι και της λεει οοοοολος ο κοσμος τι καλοντυμενο παιδι ειναι(!!!! Shocked ο κοσμος ασχολειται με το δικο μου παιδι?ν'ανησυχησω?)και οτι αυτο ειναι το πιο σημαντικο.Οτι εχουμε ενα καλο και ηρεμο παιδι,με σταθερο προγραμμα φαγητου και υπνου δεν ειναι συμαντικο?Μερικες φορες μου ερχεται να βαλω τα γελια με πραγματα που μου λεει οτι ειναι "σημαντικα"...μιλαμε για γελιο μεχρι δακρυων ομως!Παραδειγμα(διαλογος πριν μερικους μηνες!)
    -Βαλαμε το καθισματακι στο μεγαλο το αυτοκινητο για να παμε και καμια πιο μακρινη εκδρομη.
    -Ειναι καλο το καθισματακι?
    -Ε,αυτο που ειχαμε απο την αρχη.
    -Εγω δεν το θυμαμαι καθολου.ειναι καλο?
    -Παρα πολυ.Εχει παρει βραβειο ασφαλειας και κραταει πολυ καλα το παιδι?
    -Τι χρωμα ειναι?
    -Μπεζ με γκρι.Α,εχει πλακα γιατι τελικα ειναι ιδιο χρωμα με τα καθισματα του αυτοκινητου,ουτε παραγγελια να το ειχαμε κανει!
    -Αυτο ειναι το πιο σημαντικο!
    -.........

    Δλδ ειναι πιο σημαντικο το οτι ειναι το ιδιο χρωμα με το αυτοκινητο και ΟΧΙ οτι ειναι ασφαλες!Σας λεω,δεν υπαρχει ειρμος...

    Ακουμε κι αλλα πολλα,προσπαθω να μη θυμωσω ή να μη γελασω αλλα καμια μερα δεν θα κρατηθω.Ευτυχως ο αντρας μου τα βλεπει και ειναι με το μερος μου,αλλα δεν τα παραδεχεται.Αγαπημενη επισης συνηθεια ειναι να μην πειθαρχει στο προγραμμα του παιδιου -μαλλον ολες το κανουν αυτο- και να ερχεται στις 10 το βραδυ να το δει και να το ανησυχησει μολις ειναι να κοιμηθει και επισης να μας λεει οτι ειναι...ζεστο καθε φορα που το βλεπει ή της το αφηνουμε.(δλδ οτι εχει πυρετο).Ειχα χασει πολλες φορες μερες απο τη ζωη μου ακουγοντας απο το τηλεφωνο οτι το παιδι ειναι αρρωστο&ετρεχα και το παιδι δεν ειχε απολυτως τπτ.Και να αρρωστησει καμια μερα δεν θα την πιστευω...Να πω κι αλλα?αφηστε το...
    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 44
    Τόπος : θεσσαλονικη

    πεθερομαμαδες Empty Απ: πεθερομαμαδες

    Δημοσίευση από stefania Δευ Ιουλ 16, 2012 1:11 am

    ολες το ιδιο ειναι??/
    ε αφου ομως εχετε ασορτι καθισματακι ειστε οκ!

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μάης 09, 2024 5:27 am