manoules.gr

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ενα φορουμ αφιερωμενο στις μανουλες ... και οχι μονο


5 απαντήσεις

    H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό.

    tatianoula
    tatianoula


    Αριθμός μηνυμάτων : 48
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 39
    Τόπος : θεσσαλονικη

    H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό. Empty H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό.

    Δημοσίευση από tatianoula Τετ Ιουν 27, 2012 12:53 pm

    Όχι πια σύζυγοι κι εραστές. Μόνο φίλοι και γονείς;;;;
    Ή κάπως έτσι. Από τότε που ο µικρός σίφουνας εισέβαλε στο σπιτικό σας, µε γέλια και µε κλάµατα, η ερωτική σας ζωή άλλαξε ριζικά. Αντίο ιδιωτικές στιγµές, αντίο σεξ???
    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 43
    Τόπος : θεσσαλονικη

    H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό. Empty Απ: H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό.

    Δημοσίευση από stefania Τετ Ιουν 27, 2012 1:04 pm

    η αληθεια ειναι οτι αλλαζει ολη σου η ζωη και κατα συνεπεια και αυτο.
    παρολαυτα με λιγη καλη θεληση πιστευω οτι ολα ξαναγινονται οπως πριν
    tatianoula
    tatianoula


    Αριθμός μηνυμάτων : 48
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 39
    Τόπος : θεσσαλονικη

    H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό. Empty Απ: H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό.

    Δημοσίευση από tatianoula Τετ Ιουν 27, 2012 1:16 pm

    και εγω αυτο πιστευω οτι καποια στιγμη ολα θα στρωσουν....
    Μεχρι τοτε ομως???ποιος ξερει,θα φανει....
    mmairula
    mmairula
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 95
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 43
    Τόπος : Βύρωνας

    H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό. Empty Απ: H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό.

    Δημοσίευση από mmairula Τετ Ιουν 27, 2012 1:20 pm

    Το παιδί και η άφιξη του στο σπιτικό είναι μια κρίση για κάθε ζευγάρι η θα το δυναμώσει η το,αντίθετο εγω πιστεύω ότι πάνω στο θέμα παίζουν πολλά ρόλο.Πάντως για ένα υγιής ζευγάρι η αγάπη τα λινει όλα και όλα επανέρχονται φυσιολογικά
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό. Empty Απ: H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό.

    Δημοσίευση από efi Τετ Ιουν 27, 2012 10:17 pm

    συμφωνω απολυτα αν το ζευγαρι πριν ερθει ο πελαργος ειναι δυνατο και αγαπημενο ολα μπορει να τα καταφερει.ειναι δυσκολα στην αρχη γιατι μεχρι να προσαρμοστη το ζευγαρι με το μωρο,να προσαρμοστη το ιδιο το μωρο θελει καποιο χρονο.με τον γιαννη επειδη ειχαμε περασει παρα πολλα πριν κανουμε παιδι μας εδεσαν αυτες οι δυσκολιες.και αφου εμεινα εγκυος καιγεννησα μετα δεθηκαμε ακομα περισσοτερο.οσο ειμουν εγκυος βεβαια δεν ερχομασταν καθολου σε επαφη.οχι επειδη δεν μας αφηνε ο γιατρος.απλως ηταν το τελευταιο που μας ενοιαζε.απο τοτε που γεννησα και μετα σε επαφη πρωτη φορα ηρθαμε πριν 3 εβδομαδες.και απο τοτε 1 με 2 φορες την εβδομαδα ερχομαστε σε επαφη.και δεν αλαξε τιποτα απολυτως αναμεσα μας.καθε αλλο ο ενας αγαπησε ακομα πιο πολυ τον αλλον.ολα ειναι στο χερι του ζευγαριου
    χαμομηλακι
    χαμομηλακι


    Αριθμός μηνυμάτων : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 44

    H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό. Empty Απ: H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό.

    Δημοσίευση από χαμομηλακι Τετ Ιουν 27, 2012 10:32 pm

    θεωρω οτι ειναι θέμα του να ξαναβρεις τους ρυθμους σου με τον αλλον και να προσαρμοστεις στη νεα κατασταση. Οσο να'ναι αλλαζουν τα προγραμματα μας, οι ωρες που εχουμε πλεον διαθεσιμες και η κουραση σαφως ειναι μεγαλυτερη. Αλλα ειναι πολυ σημαντικο να λες στον αλλο καθε μερα και με καθε ευκαιρια ποσο τον αγαπας και ποσο εκτιμας το γεγονος οτι ειναι διπλα σου,σε βοηθαει και ζειτε μαζι αυτο το θαυμα.Μετα ολα ερχονται πιο ευκολα.Η αληθεια ειναι οτι εχουμε ενα βολικο μωρο,που μας αφηνει χρονο για τους δυο μας πλεον.

    Παντως θεωρω οτι ειναι λαθος αυτο που κανουν καποια ζευγαρια που αντιμετωπιζουν προβλημα στη σχεση τους να αποφασιζουν να κανουν ενα παιδι για να τη βελτιωσουν. Νομιζω οτι πολλες φορες ειναι μοιραιο λαθος.Πρωτα λυνεις τα δικα σου θεματα και μετα προσθετεις περισσοτερα. Mad Γιατι αλλιως κανεις κακο και στον εαυτο σου και στο ερημο το παιδακι που σε τπτ δεν φταιει.Εχω πολλα παραδειγματα μεσα στην ιδια μου την οικογενεια -ο αντρας ηταν το παιδι μια τετοιας περιπτωσης Sad και ακομα δεν μπορει να αντιμετωπισει ετετοιες καταστασεις.Οταν ακουει για ζευγαρια που χωριζουν με παιδια τρελαινεται.Ειναι τεραστιο το ψυχολογικο τραυμα που αφηνουν τετοιες καταστασεις.Μακρια απο μας,κοριτσια!
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό. Empty Απ: H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό.

    Δημοσίευση από efi Τετ Ιουν 27, 2012 11:20 pm

    χαμομηλακι ετσι ειναι. και εγω εχω παραδειγματα προς αποφυγην μεσα στην οικογενεια μου.η αδερφη μου.ενω ηξερε απο την αρχη οτι αυτος ο γαμος δεν θα στεριωση παντρευτηκε και εκανε 2 παιδια. την μικρη την εκανε για να νοιωση μανα οπως λεεικαι να σωσει τον γαμο της.και τωρα εδω και εναμιση χρονο ειναι χωρισμενη.και οπως παντα τα παιδια την πληρωνουν
    χαμομηλακι
    χαμομηλακι


    Αριθμός μηνυμάτων : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 44

    H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό. Empty Απ: H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό.

    Δημοσίευση από χαμομηλακι Τετ Ιουν 27, 2012 11:31 pm

    Κανενα παιδι δεν σωζει γαμο...ισως δινει τη χαριστικη βολη....Το ιδιο εκανε και η πεθερα μου.Ειχε προβληματα,εκανε τον αντρα μου,χωρισε μολις τον γεννησε,τα ξαναβρηκαν,ξαναειχαν προβληματα,εκανε και 2ο παιδι τον κουνιαδο μου και μετα απο 3 χρονια ξαναχωρισαν οριστικα.Και αν δεν λυπασαι τον εαυτο σου να τον βαζεις σε τετοια δοκιμασια,λυπησου το παιδι σου.
    Εχουμε παλι παρομοιο θεμα με τον πρωτο ξαδερφο της μαμας μου.ειχε προβληματα στο γαμο του,επιπλεον δεν μπορουσαν να κανουν παιδια και τι κανουν? αποφασίζουν να υιοθετησουν ενα παιδακι για να σωσουν και το γαμο τους.Αποτελεσμα:υιοθετησαν το παιδακι,χωρισαν ενα χρονο μετα για 5 μηνες και τωρα συζητουν επανασυνδεση για χαρη του παιδιου.Εχουν ειπωθει πολυ βαριες κουβεντες εκατερωθεν και δεν ξερω κατα ποσο μπορει να διαρκεσει αυτο το πραγμα.Μερικες φορες ενα διαζυγιο ειναι καλυτερο απο ενα τετοιο γαμο.Ασε...ξερω πολλες περιπτωσεις που μενουν σε τετοιους γαμους λογω παιδιων ή παιδιου. Suspect
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό. Empty Απ: H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό.

    Δημοσίευση από efi Τετ Ιουν 27, 2012 11:50 pm

    τι να πεις χαμομηλακι. οτι και να πεις για τετοιους ανθρωπους λιγο ειναι.το αλλο που το πας.παντρευονται απλως για να παντρευτουν για να μην τους κουτσομπολευευι η γειτονια.να μηνλεν για την γυναικα αχ η καημενη γεροντοκορη εμεινε και για τον αντρα κατι θα εχει το παλικαρι για να μην παντρευτηκε.και μετα κανουν παιδια απλως για να κανουν να πουν οτι εκαναν παιδια και οχι γιατι τα θελουν πραγματικα,γιατι τα αγαπανε.απλως λενε αντε ας κανουμε και ενα παιδι να τελειωνουμε.ο γιος μιας φιλης της μαμας μου ειχαν προβλημμαατ στον γαμο τελος παντων μενει εγκυος η κοπελα και 1εβδομαδα μετα την γεννηση του παιδιου χωριζουν.το παιδακι τι εφταιγε μου λες?
    tatianoula
    tatianoula


    Αριθμός μηνυμάτων : 48
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 39
    Τόπος : θεσσαλονικη

    H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό. Empty Απ: H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό.

    Δημοσίευση από tatianoula Τετ Ιουν 27, 2012 11:57 pm

    Χαμομηλακι κ σφηνοτουβλακι Δυστυχως σε αυτες της περιπτωσεις ΠΑΝΤΑ τα παιδια την πληρωνουν!!!κ εμενα η πεθερα μου χωρισε οταν ηταν εγκυος κ ο αντρας μου ειδε τον πατερα του 3 φορες στην ζωη του κ η 3 ηταν στην κηδεια του pale

    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 43
    Τόπος : θεσσαλονικη

    H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό. Empty Απ: H ερωτική ζωή του ζευγαριού μετά τον… πελαργό.

    Δημοσίευση από stefania Πεμ Ιουν 28, 2012 10:55 am

    αν δεν ειναι καλα το ζευγαρι το παιδι διογκωνει το προβλημα και δεν το λυνει.
    γιατι ενα παιδι εχει και υποχρεωσεις που πρεπει το ζευγαρι να τις αντιμετωπισει ενωμενο

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μάης 07, 2024 3:57 pm