manoules.gr

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ενα φορουμ αφιερωμενο στις μανουλες ... και οχι μονο


5 απαντήσεις

    η ιστορία εγκυμοσύνης μου

    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 43
    Τόπος : θεσσαλονικη

    η ιστορία εγκυμοσύνης μου Empty η ιστορία εγκυμοσύνης μου

    Δημοσίευση από stefania Τετ Ιουν 06, 2012 7:04 am

    η δική μου ιστορία εγκυμοσύνης σε κάποιες είναι γνωστή
    οι υπόλοιπες μπορείτε να τη διαβάσετε στο
    http://manoules.gr/istoria-egimosinis.html
    tatianoula
    tatianoula


    Αριθμός μηνυμάτων : 48
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 39
    Τόπος : θεσσαλονικη

    η ιστορία εγκυμοσύνης μου Empty Απ: η ιστορία εγκυμοσύνης μου

    Δημοσίευση από tatianoula Τετ Ιουν 06, 2012 12:59 pm

    θελαμε πολυ να αποκτησουμε ενα μωρακι μετα απο προσπαθειες 6μηνων κ αφου καθε μηνα νομιζα οτι ναι αυτην την φορα ειμαι εγκυος κ καθε φορα απογοητευομουνα.με αποτελεσμα να παρω 10κιλα χωρις καν να το καταλαβω..αποφασισαμε να το αφησουμε στο χαλαρο ''λεμε τωρα'' κ Οταν ερθει καλως...Κ ετσι εγινε μετα απο 6μηνες κ αφου παντα ειχα σταθερες ημερομηνιες που αδιαθετουσα με μια μερα καθηστερηση πετουσα στα συννεφα..Παντα ελεγα οτι οταν με το καλο θα το ανακοινωσο καπως επισημα θα κανω ρομαντικο τραπεζι κ μπλα μπλα μπλα τιποτα δεν εγινε..Απο την χαρα μου απλα του ειπα εχω καθηστερηση μετα περιμεναμε να περασουν 10μερες να σιγουρευτουμε κ πηγαμε στον γιατρο οπου εκει μαθαμε τα ευχαριστα!!!
    avatar
    mora-eleni


    Αριθμός μηνυμάτων : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2012
    Ηλικία : 47
    Τόπος : ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

    η ιστορία εγκυμοσύνης μου Empty Απ: η ιστορία εγκυμοσύνης μου

    Δημοσίευση από mora-eleni Παρ Ιουν 08, 2012 9:48 pm

    ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΤΥΧΕΡΟΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΣΥΛΛΗΨΕΙΣ ΜΑΣ! ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ!! ΜΑΚΑΡΙ ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    η ιστορία εγκυμοσύνης μου Empty Απ: η ιστορία εγκυμοσύνης μου

    Δημοσίευση από efi Πεμ Ιουν 28, 2012 12:04 am

    οταν ξεκινησαμε προσπαθειες για παιδι στης αρχες του 2011 λεγαμε οκ σιγα μην μεινω εγκυος με την πρωτη.υπαρχουν ζευγαρια που προσπθουν χρονια και δεν μπορουν.εκεινη την περιοδο ετυχε να νοσηλευτω λογο πιελονεφριτιδας και με περασαν απο κοσκινο.αλλα πρωτα με ειχαν κανει τεστ κυησης και βγηκε αρνητικο.οποτε με κανουν πιελογραφια που ειναι οσο 100 ακτινογραφιες θωρακος.αυτη η εξεταση γινετε στην κοιλια και στην ουροδοχο κυστη.αφου βγηκα απο το νοσοκομειο ηταν οι μερες που περιμενα περιοδο.ειχαν περασει 10 μερες και δεν με ειχε ερθει.κανω β χοριακη και εγω με μια σιγουρια οτι δεν ειμαι εγκυος παω να παρω τα αποτελεσματα.και με λεει η μικροβιολογος εισαι εγκυος.εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου.αφου πηγαμε σε ποσους γυναικολογους ειχαμε χασει ο μετρημα.ολοι μας ειπαν καλυτερα να το ριξετε γιατι θα γεννηθη με προβλημμα.τελος παντων μετα απο μια σοβαρη αποφαση κανω την αμβλωση. μετα απο 4 μηνες ξαναρχισαμε της προσπαθειες και μενω εγκυος με την πρωτη παλι. δεν το πιστευα οτι ειμουν εγκυος.ελεγα πλακα με κανουν.η περιοδος της εγκυμοσυνης ηταν η καλυτερη περιοδος της ζωης μου.τωρα κραταω αγκαλια το διομιση μηνων αγορακι μου
    tatianoula
    tatianoula


    Αριθμός μηνυμάτων : 48
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 39
    Τόπος : θεσσαλονικη

    η ιστορία εγκυμοσύνης μου Empty Απ: η ιστορία εγκυμοσύνης μου

    Δημοσίευση από tatianoula Πεμ Ιουν 28, 2012 12:09 am

    να σου ζησει σφηνοτουβλακι....
    ειδες καμια φορα εκει που δεν το περιμενεις-πιστευεις ερχονται τα καλυτερα!
    nikoletta
    nikoletta


    Αριθμός μηνυμάτων : 15
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2012
    Ηλικία : 48
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

    η ιστορία εγκυμοσύνης μου Empty Απ: η ιστορία εγκυμοσύνης μου

    Δημοσίευση από nikoletta Πεμ Οκτ 04, 2012 2:45 am

    Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν πολύ εύκολη γενικα και στην σύλληψη που έγινε με την πρώτη φορά και στην μετέπειτα πορεία της.Η δεύτερη παλι κουλη σύλληψη την 9η μέρα του κύκλου,η οποία εγκυμοσύνη ενώ ξεκίνησε με τις καλύτερες προοπτικες δεν μας έκανε την χάρη να συνεχίσει(ενδομήτριος θάνατος την 36η εβδομάδα)όπως ξαφνικά ήρθε έτσι ξαφνικά έφυγε.Αφού το ξεπέρασα μετα απο πολύ καιρό αποφασίσαμε να κάνουμε και άλλο παιδάκι το οποίο όμως δεν ερχόταν,προσπαθούσαμε 1 χρόνο και.....τίποτα ώσπου το πήρα αποφαση οτι θα μείνω τελικά με ένα παιδάκι.Εκεί που το είχα ξεχάσει το θέμα και άλλη κουλή σύλληψη αυτή τη φορά την 8η μέρα του κύκλου.Αυτή τη φορά το κόριτσάκι μου μπορεί να ήρθε ξαφνικά και απροειδοποίητα αλλά αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει,με την βοήθεια του καινούργιου μου γιατρού βέβαια.......

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 26, 2024 9:05 am