ενα φορουμ αφιερωμενο στις μανουλες ... και οχι μονο

2η εγκυμοσυνη και συναισθηματα

Μοιραστείτε
    stefania
    Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Τόπος : θεσσαλονικη

2η εγκυμοσυνη και συναισθηματα

Δημοσίευση από stefania Την / Το Πεμ Ιουλ 19, 2012 10:46 am

σημερα ειχα μαθημα σε κατι εγκυουλες και πολυ τις ζηλεψα
    θα ηθελα να ξαναημουν εγκυος,ηταν απο τις ωραιοτερες στιγμες μου
    τι γινεται ομως στη 2η εγκυμοσυνη?ειναι τα συναισθηματα τοσο εντονα ή θελουμε να γεννησουμε πιο γρηγορα γιατι εχουμε και ενα μωρο να κυνηγαμε απο πισω?

zouzouni

Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012

Απ: 2η εγκυμοσυνη και συναισθηματα

Δημοσίευση από zouzouni Την / Το Πεμ Ιουλ 19, 2012 1:01 pm

Στεφανια μου ειναι πολυ ομορφο συναισθημα και στην δευτερη εγκυμοσυνη!!!παρολο που ηταν πολυ δυσκολα,γιατι ειχα οπως ειπες και συ ενα ζουζουνι να κυνηγαω και δεν ειχα απο καποιον αλλο βοηθεια,μπορω να πω οτι περασα πιο ηρεμα και πιο χαλαρα στην δευτερη εγκυμοσυνη.δεν ηταν κατι αγνωστο οπως την πρωτη φορα!!!ολο το ανγχος και ολη πιεση που δεχτηκα οταν εμαθα οτι εμεινα τοσο γρηγορα εγκυος,σιγα σιγα γινανε χαρα και ευγνωμοσυνη γιαυτο που ζουσα δευτερη φορα!!!!!

bloum

Αριθμός μηνυμάτων : 4
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012

Δημοσίευση από bloum Την / Το Πεμ Ιουλ 26, 2012 7:31 am

οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος δευτερη φορα στην αρχη τρομοκρατήθηκα!! δεύτερο παιδί?!?! και τωρα τί κάνουμε?? θεωρώ οτι οι εξωτερικοι παραγοντες ειναι αυτοι που επηρεάζουν περισσότερο μια εγκυμοσύνη εφόσον δεν υπάρχει σωματικός κίνδυνος και πίστεψέ με έζησα πολλά αυτούς τους 9 μήνες της εγκυμοσύνης! Τα συναισθήματα ανάμικτα, ποτε χαρά πότε άγχος, αλλά δεν παύει να κουβαλάς ένα δεύτερο νινι μέσα σου που σύντομα θα γίνει κι αυτό ανθρωπάκος και θα ζουζουνίζει γύρω σου! Ώς.. παλιά καραβάνα πια, ξέρω τι θα περάσω στο μεγάλωμα του δεύτερου, τί πρέπει να προσέξω και τί να δώσω έμφαση αλλά αυτο δεν σημαίνει οτι έχω λιγότερο άγχος και λαχτάρα για το δεύτερο που έρχεται!
    stefania
    Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Τόπος : θεσσαλονικη

Δημοσίευση από stefania Την / Το Πεμ Μαρ 28, 2013 6:14 am

οσο περναει ο καιρος ολο και περισσοτερο σκεφτομαι το δευτερο νινι

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Σεπ 23, 2018 2:41 pm