manoules.gr

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ενα φορουμ αφιερωμενο στις μανουλες ... και οχι μονο


5 απαντήσεις

    θα συγχωρουσατε την απιστια?

    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 43
    Τόπος : θεσσαλονικη

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από stefania Τρι Ιουλ 03, 2012 4:31 am

    εγω εχω πει στον αντρα μου οτι αν κανει παραλληλη σχεση να μου το πει για να χωρισουμε
    αν ειναι σεξ μιας βραδιας καλυτερα να μην το μαθω καθολου(εκτος αν γινεται επανειλλημενα), γιατι οσο και να θελω να τον συγχωρησω θα το σκεφτομαι παντα και θα το πεταω σε καθε καυγα μας
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από efi Τρι Ιουλ 03, 2012 8:37 am

    με ΤΙΠΟΤΑ!!!!! τον γιαννη τον ειπα.αν κανεις κατι και δεν το μαθω εχει καλος αλλα αν το μαθω μην γυρισεις σπιτι.μην διανοηθης και περασεις την πορτα του σπιτιου. δεν συνχωρω την απιστια και ουτε δεινω δευτερη ευκαιρια.γιατι αν το κανει μια φορα θα το κανει και δευτερη και τριτη.και αν τον συχωρεσεις θα του το χτυπας συνεχεια αλλα θα λες ειναι εκει που με ειπε? θα σε ζωνουν τα φιδια.γιαυτο χωριζεις και τελειωσε
    avatar
    mora-eleni


    Αριθμός μηνυμάτων : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2012
    Ηλικία : 47
    Τόπος : ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από mora-eleni Τρι Ιουλ 03, 2012 12:13 pm

    ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΣΥΓΧΩΡΗΣΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από efi Τρι Ιουλ 03, 2012 11:33 pm

    οσο και να τον αγαπαω,οσο και να τον θελω,οσο και αν ειναι ο πατερας του παιδιου μου,θα κλαψω,θα φωναξω αλλα θα χωρισω.γιατι δεν θα αντεχω την ιδεα οτι πηγε με καποια αλλη.εστω και για ενα βραδυ
    morning glory
    morning glory


    Αριθμός μηνυμάτων : 185
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2012

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από morning glory Τετ Ιουλ 18, 2012 9:10 am

    χμμμ νομιζω πως παλιοτερα ημουν πιο απολυτη με αυτο το θεμα,ακομη βεβαια ειμαι αλλα οχι τοσο!


    Οπως και να εχει πιστευω οτι θα ειχα χασει πασα ιδεα για αυτον,θα επεφτε στα ματια μου και εγω θελω να τον εχω ψηλα τον συντροφο μου,να ειμαι περηφανη για αυτον!Οτι και να εκανε μετα θα του το χτυπουσα συνεχεια και θα ειμασταν χαλια,θα ειχα χασει την εμπιστοσυνη μου σε αυτον,θα τον σιχαινομουνα νομιζω,θεωρω οτι εχω κανει θυσιες για να ειμαι μαζι του και μαλλον δεν θα μπορουσα να του το συγχωρησω ποτε!Πιστευω οτι απο την στιγμη που θα το κανει αυτο καποιος μια φορα θα υπαρξουνε και αλλες....
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από efi Τετ Ιουλ 18, 2012 9:29 pm

    τελικα στο θεμα απιστια πανω κατω ολες εχουμε της ιδιες αποψεις.η απιστια δεν συνχωρητε.ητε ειναι για ενα βραδυ ητε ειναι μακροχρονη ειναι το ιδιο.ειναι ενα αγκαθι στην σχεση, στην καρδια σου
    stefania
    stefania
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 447
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2012
    Ηλικία : 43
    Τόπος : θεσσαλονικη

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από stefania Πεμ Ιουλ 19, 2012 3:58 am

    απο τη φυση μας οι ανθρωποι ειμαστε διεκδικητικοι, οποτε οσο και να λεμε οτι το συγχωρησαμε παντα θα μας τρωει
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από efi Πεμ Ιουλ 19, 2012 4:36 am

    αυτο ειναι το μονο σιγουρο. σε τρωει μεσα σου σαν σαρακι.
    morning glory
    morning glory


    Αριθμός μηνυμάτων : 185
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2012

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από morning glory Πεμ Ιουλ 19, 2012 11:38 am

    efi έγραψε:τελικα στο θεμα απιστια πανω κατω ολες εχουμε της ιδιες αποψεις.η απιστια δεν συνχωρητε.ητε ειναι για ενα βραδυ ητε ειναι μακροχρονη ειναι το ιδιο.ειναι ενα αγκαθι στην σχεση, στην καρδια σου

    stefania έγραψε:απο τη φυση μας οι ανθρωποι ειμαστε διεκδικητικοι, οποτε οσο και να λεμε οτι το συγχωρησαμε παντα θα μας τρωει


    Ακριβως κοριτσια!Παντα θα βασανιζομαστε με το γιατι το εκανε,της της βρηκε περισσοτερο απο οτι σε εμας κ.ο.κ

    Παντως απορω με καποιες,δεν βρισκω λογικη,που τον συγχωρουνε και τον ξανασυγχωρουνε τι σημαινει με αυτες?Πως το κανουν αυτο στον εαυτο τους ρε κοριτσια?Πως?Θεωρειτε οτι ειναι απο αγαπη?Εμενα δεν μου φαινεται ετσι...δεν ξερω...και εμεις αγαπαμαε αλλα γιατι δεν σκεφτομαστε ετσι?

    Εντωμεταξυ ξερετε ποιο ειναι το "αστειο"?Οτι ας πουμε πως σε ενα ζευγαρι ο αντρας απιστησει, ετσι?και η γυναικα του τον συγχωρεσει, ετσι?Μετα αν η γυναικα αυτη απιστησει τις περισσοτερες φορες αν οχι ολες,ο αντρας δεν θα την συγχωρεσει,τραγικο...ετσι?
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από efi Πεμ Ιουλ 19, 2012 9:36 pm

    επειδη εχω τετοιο περιστατικο στο σοι μου θα σου πω.ο ξαδερφος μου εχει κανει τα μιρια οσα στην γυναικα του.την εχει αφησει εδω με το παιδι και ειναι στο εξωτερικο και καλα για δουλεια.η γυναικα του ειναι θησαυρος.δεν υπαρχει.η κοπελα ναι μεν θελει να χωρισει αλλα δεν μπορει γιατι δεν εχει που να παει να μεινει. δουλεια δεν μπορει να βρει.η κορη της ειναι 8 ετων και τα περιμενει ολα απο αυτην.δεν μπορει να κανει τιποτα.οποτε αναγκαστηκα μενει σε αυτον τον γαμο απο συμφερον,απο αναγκη. αλλες παλι παντρευονται απο συμφερον
    morning glory
    morning glory


    Αριθμός μηνυμάτων : 185
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2012

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από morning glory Πεμ Ιουλ 19, 2012 11:00 pm

    Μωρε καλα κανουν καποιες γυναικες και φτιαχνουν πρωτα καριερα και μετα οικογενεια!Το βλεπετε?Ετσι γιατι μετα κανενας δεν μπορει να την κανει οτι θελει και να μην την εκτιμαει,θα στεκεται στα ποδια της και δεν θα εχει αναγκη τον καθε ενα .... συγγνωμη που μιλαω ετσι αλλα μερικοι αντρες ζουνε στην εποχη που η γυναικα θεωρουνταν κατωτερο πλασμα!

    Αχ Εφη πραγματικα δεν ξερω πως αντεχουν αυτοι οι ανθρωποι χωρις αισθηματα με εναν αλλο ανθρωπο,τι αισθηματα κρατανε για χρονια μεσα τους,ποσα απωθημενα...
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από efi Παρ Ιουλ 20, 2012 12:23 am

    και εγω αυτο εχω απορια. πως μπορει και συμβαινει.αλλα δεν φταινε μονο οι αντρες φταινε και οι γυναικες που επιτρεπουν να τους φερονται ετσι οι αντρες. αν τους δωσεις το δικαιωμα στους αντρες αμεσως σε εχουν καβαλησει.δεν θελουν και πολυ
    χαμομηλακι
    χαμομηλακι


    Αριθμός μηνυμάτων : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 44

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από χαμομηλακι Παρ Ιουλ 20, 2012 11:41 pm

    Δεν ειναι θεμα να τη συγχωρουσα ή οχι για μενα...το θεμα ειναι οτι δεν θα μπορουσα να του εχω εμπιστοσυνη μετα απο αυτο.Γενικοτερη οχι μονο στη σχεση μας.Χτες εμαθα οτι μια συνεδελφος του αντρα μου που την ξερω κιολας πολυ καλα και ειναι πολυ καλη κοπελα -τουλαχιστον ετσι πιστευα- χωρισε με τον αντρας της.Ηταν 3 χρονια παντρεμενοι και αυτη τον κερατωσε με εναν 44αρη παντρεμενο κι αυτο.Πως μπορουν ρε γμτ και κανουν τετοια πραγματα.Και τα παιδια αυτα ηταν μαζι πολλα χρονια,απο 20 χρονων,παντρευτηκαν στα 25 αυτη και 28 αυτος και τωρα?Χαλια!Τον αντρα μου τον στενοχωρουν αυτες οι καταστασεις πολυ γιατι τις ειχε ζησει σαν παιδι -ο πεθερος μου ειχε κανει παραλληλη σχεση και χωρισε με την πεθερα μου και παντρευτηκε την αλλη- και δεν θελει ουτε να τα ακουει.Αλλά γινονται δυστυχως...
    morning glory
    morning glory


    Αριθμός μηνυμάτων : 185
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2012

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από morning glory Σαβ Ιουλ 21, 2012 12:19 am

    Nαι οντως χαμομηλακι,ειναι αξιο αποριας,αντε πες οτι μια σχεση απο συμφερον θα καταληξει καπως ετσι αλλα και μια σχεση απο αγαπη οταν καταληγει ετσι απορεις,τι πηγε στραβα....


    Δεν ξερω ισως αλλαζει το ζευγαρι στο χασμα του χρονου,ισως ψαχνει πραγματα που τελικα δεν του εδωσε ο τωρινος συντροφος,ισως ξαναερωτευεται τι να πω...δεν ξερω πως να το δικαιολογησω ολο αυτο...ομως εγω απορω ακομη περισσοτερο γιατι αποφασιζουν να κερατωσουν τον συντροφο τους αλλα συγχρονως επιμενουν να μεινουν και στην μονιμη τους σχεση,δεν το καταλαβαινω,ποιος ο λογος μετα απο ολα αυτα?

    Παντως ειναι τραγικο να σε κανει κουμαντο στην ζωη σου ξερετε τι........ δηλαδη αυτο ειναι το πιο σημαντικο πραγμα για εναν ανθρωπο?Το σωματικο παθος μονο?Λογικα αυτοι οι ανθρωποι ειναι κενοι μεσα τους αν λειτουργουν μονο με το σωματικο τους οργανο....


    Κριμα στις οικογενειες που χαλανε....Απορω με τοσες και με τοσους που δεν εχουν καν τον ενδοιασμο οτι θα προδωσουν τον συντροφο τους και θα τον πληγωσουν ανεπανορθωτα!

    Ερχομαι στην θεση τους και θελω να πιστευω πως αν κατι τετοιο συνεβαινε σε μενα,αν αλλαζαν τα συναισθηματα μου για τον συντροφο μου,θελω να πιστευω πως θα τον αφηνα πρωτα και μετα θα εψαχνα για κατι αλλο!Δεν ξερω δεν νομιζω να μπορουσα να ζησω παραλληλη ζωη!Πως τα καταφερνουν ολοι αυτοι,δεν ξερω.....Πως αντικρυζουν τα παιδια τους,πως ξαναπλαγιαζουν με τον/την συντροφο τους....
    efi
    efi


    Αριθμός μηνυμάτων : 243
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
    Ηλικία : 45
    Τόπος : θεσσαλονικη

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από efi Δευ Ιουλ 23, 2012 9:16 am

    και ομως τα αντικρυζουν,τα αγκαλιαζουν,τα φιλανε σαν να μην τρεχει τιποτα.δεν σεβονται τιποτα
    morning glory
    morning glory


    Αριθμός μηνυμάτων : 185
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2012

    θα συγχωρουσατε την απιστια? Empty Απ: θα συγχωρουσατε την απιστια?

    Δημοσίευση από morning glory Δευ Ιουλ 23, 2012 10:14 am

    Ναι οντως ρε συ,δεν ξερω...μαλλον δεν εχουν καθολου συνειδηση....

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Απρ 18, 2024 7:34 pm